Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Krakowie Os. Rybitwy-Przewóz

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU              3 marca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Dziś po południu o godz. 16.00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną, a w piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.30, poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  2. Zachęcam wszystkich Parafian do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które rozpoczniemy za tydzień na każdej Mszy św. i na Gorzkich Żalach. Rekolekcje będzie głosił ks. Dziekan Ireneusz Okarmus.    Za udział w rekolekcyjnych ćwiczeniach oraz za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  1. Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę!
  2. W ramach tzw. „Jałmużny postnej”, przez najbliższe trzy tygodnie można nabyć baranki wielkanocne – dochód z ich sprzedaży wspomoże działania CARITAS’u.
  3. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 1520 zł i 5 Euro na cele misyjne oraz 650 zł na kwiaty do Bożego Grobu.

Bóg zapłać  ofiarodawcom.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

W poniedziałek, 4 marca – św. Kazimierz królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka.

Dzisiaj:

4 Marca 2024
W Kalendarzu Liturgicznym:
Święto
Św. Kazimierza
królewicza
Do końca roku zostało 303 dni.

Liturgia na dziś

Aktualny czas