Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Krakowie Os. Rybitwy-Przewóz

17 marca 2019
II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszy Świętej, wychodząc z kościoła, będzie można złożyć ofiarę do puszki na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

2. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

3. Gorzkie żale w niedzielą o godz. 16:00, Droga krzyżowa w piątek o godz. 17:30. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

4. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msza Święta wyjątkowo o godz. 18:00.

5. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klas VIII i III gimnazjum zapraszamy w piątek o 18:30 na spotkanie w kościele.

6. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę paniom: Wioletcie Skrzypek, Ewie Wąsikowskiej, Wandzie Cyganek i Annie Włodarczyk. Bóz zapłać za złożoną ofiarę. Za tydzień prosimy mieszkańców ulicy Osikowej z os. Przewóz.

7. Proszę, aby w najbliższym tygodniu udać się na cmentarz i posprzątać rozbite znicze i porozrzucane kwiaty.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Helenę Wilk i Janinę Król. Wieczny odpoczynek…

Dzisiaj:

21 Marca 2019
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 286 dni.

Liturgia na dziś

Aktualny czas