Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Krakowie Os. Rybitwy-Przewóz

21 lipca 2019
XVI Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu patronuje nam wielu świętych: w poniedziałek przypada święto św. Marii Magdaleny; we wtorek – święto św. Brygidy; w środę – wspomnienie św. Kingi, patronki Europy; w czwartek – święto św. Jakuba Apostoła; w piątek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.

2. Ponadto w czwartek, 25 lipca, swojego patrona, św. Krzysztofa, czczą kierowcy i podróżujący. Od dzisiejszej do przyszłej niedzieli obchodzimy w Polsce 20. Tydzień św. Krzysztofa. Z tej racji za tydzień w niedzielę po każdej Mszy św. odbywać się będzie błogosławienie pojazdów. Ofiary składane z tej okazji przeznaczone będą na pojazdy dla misjonarzy. W miarę możliwości proszę o parkowanie samochodów w przyszłą niedzielę na parkingu od strony plebanii.

3. Bóg zapłać za zatroszczenie się o czystość świątyni w minionym tygodniu paniom Andżelice Wyżykowskiej i Małgorzacie Skibie, panu Antoniemu Boroniowi oraz Norbertowi, Konradowi i Arturowi Wyżykowskim. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ulic: Płk. Barty, Tyrczanka, Kotówka i Dymnik.

4.  Bóg zapłać za ofiary składane z racji III niedzieli miesiąca.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” dowiemy się w tym tygodniu m.in. jak walczyć z rozproszeniami. W „Niedzieli” m.in. o modlitwie św. Brygidy zwanej „Tajemnicą szczęścia”.

21 lipca 2019 r

.

XVI Niedziela Zwykła

4. Bóg zapłać za ofiary składane z racji III niedzieli miesiąca.
5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” dowiemy się w tym tygodniu m.in. jak walczyć z rozproszeniami. W „Niedzieli” m.in. o modlitwie św. Brygidy zwanej „Tajemnicą szczęścia”.

Dzisiaj:

21 Lipca 2019
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Wawrzyńca
z Brindisi
prezbitera i DK
Do końca roku zostało 164 dni.

Liturgia na dziś

Aktualny czas