Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Krakowie Os. Rybitwy-Przewóz

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 20 maja 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

2. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 8 i 18. Dzieci pierwszo-komunijne rozpoczynają biały tydzień.

3. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

4. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną. W tym dniu o godz. 9, w katedrze na Wawelu, dk. Krzysztof Sasuła przyjmie święcenia kapłańskie.

5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Na Mszy Św. o godz. 11:30 rocznica I Komunii św. dzieci z kl. IV. Dzieci zapraszam w piątek na nabożeństwo majowe. Po nabożeństwie próba liturgiczna.

6. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele; dziś o godz. 16.30 a w tygodniu po Mszy św. wieczornej.

7.Pragnę bardzo serdecznie podziękować rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, za przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość. Dziękuje za złożony dar na krzyż. Za tydzień zapraszamy rodziców dzieci IV klas.

Dzisiaj:

23 Maja 2018
W Kalendarzu Liturgicznym:
brak wspomnienia
Do końca roku zostało 223 dni.

Liturgia na dziś

Aktualny czas