Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Krakowie Os. Rybitwy-Przewóz

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA
18 listopada 2018

1. Dzisiejszą niedzielę z inicjatywy Papieża Franciszka przeżywamy jako II Światowy Dzień Ubogich. Przed kościołem zbierane są ofiary dla ubogich w Krakowie.

2. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o panu Krystianie i panu Piotrze, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.

3.    Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej i służby liturgicznej. W tym dniu do grona ministrantów zostanie włączonych dwóch nowych ministrantów. Na Mszy Świętej o godz. 10:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia…

4. Bóg zapłać z przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę paniom ; Weronice i Grażynie Biela, Kazimierze Donatowicz,  Ewie Gankiewicz, Halinie Wędzicha, Katarzynie Kadula, Leokadii Kraszewskiej, Małgorzacie i Magdalenie Dziurdzia, Józefie Pietruszka.. Bóg zapłać za złożoną ofiarę z ulicy. Za tydzień prosimy mieszkańców z ul. Wrobela od skrzyżowania do pętli.

5. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj z okazji 3. niedzieli miesiąca.

6. W piątek po Mszy wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII. Spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. wraz z rodzicami w niedzielę po Mszy św. o 11:30.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik.
•    21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu.
•    22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych wieków.

Dzisiaj:

19 Listopada 2018
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Bł. Salomei
zakonnicy
Do końca roku zostało 43 dni.

Liturgia na dziś

Aktualny czas