Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Krakowie Os. Rybitwy-Przewóz

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

26 września 2021

1. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, patron dzieł miłosierdzia;

– we wtorek 28 września – św. Wacław (ok. 907-929 lub 935), męczennik, król i patron Czech, zginął za wiarę z rąk brata;

– w środę 29 września – święci archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał, szczególni posłańcy od Boga;

– w czwartek 30 września – św. Hieronim (ok. 347-420), prezbiter i doktor Kościoła, tłumacz Pisma Świętego na język łaciński;

– w piątek 1 października – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka, patronka misji katolickich;

– w sobotę 2 października – Święci Aniołowie Stróżowie, opiekunowie niebiescy dani nam przez Boga.

2. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać w tygodniu, codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.30 po różańcu Msza Święta.

3. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej od godziny 16.30.

4. W pierwszą sobotę miesiąca do chorych zgłoszonych telefonicznie udam się po godzinie 9.00. Niepokalane Serce Maryi uczcimy modlitwą różańcową o godzinie 17.30.

5. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę Paniom: Romie Motyce, Annie Olszy, Ewie Lendzie, Zofii Łopacie, Grażynie i Bogdanowi Krzyżak, Annie Wojanek, Urszuli Bieniek, Bożenie Bartosiak.

Bóg zapłać za złożoną ofiarę.

W piątek po wieczornej Mszy Św. prosimy mieszkańców domów
przy ulicy Rybitwy od numeru 83 do końca.

6. Trwają zapisy do przygotowania do sakramentu bierzmowania uczniów klas pierwszych szkół średnich i klas ósmych.

Dzisiaj:

28 Września 2021
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Ś.Wacława
męczennika
Do końca roku zostało 95 dni.

Liturgia na dziś

Aktualny czas