Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Krakowie Os. Rybitwy-Przewóz
Ogłoszenia
PDF Drukuj Email

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 lutego 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

 

2. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 17:30, a na gorzkie żale w niedzielę o godz. 16. Bezpośrednio po gorzkich żalach Msza święta. Składkę zbieraną podczas gorzkich  żali przeznaczmy na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 

 

3. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

 

4. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę paniom i złożoną ofiarę:

 

Janinie Włodarczyk

Barbarze Bębenek

Zofii Paliś

Barbarze Domagała

Zofii Wójcik

Irenie Kameczura

Elżbiecie Stachel

Annie Paliś

Katarzynie i Madzi Kudas

oraz Małgorzacie Ciepłak

 

Troskę o przygotowanie naszej świątyni na przyszłą niedzielę powierzmy mieszkańcom ulicy Bugaj, od numeru 1 do 50. Składam również serdeczne Bóg zapłać panom Władysławowi i Robertowi Talarek oraz Wojciechowi Brydniak, za podarowany do naszego kościoła profesjonalny odkurzacz.

 
PDF Drukuj Email

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       27 sierpnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.      Dziś w klasztorze w Mogile odpust ku czci św. Bartłomieja Apostoła. Program uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego znajduje się w gablocie.

2.      We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie zapłacił najwyższą cenę.

3.      W  tym  tygodniu  przypada  pierwszy  piątek  i  pierwsza  sobota  miesiąca. Zachęcam  wszystkie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu  pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W naszym kościele będzie taka możliwość w piątek od godz. 16: 30.

4.      W pierwszą sobotę miesiąca zapraszam na różaniec o godz. 17:30 i nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca. Szczególne zaproszenie kieruje do rodzin, które w tym miesiącu przyjęły figurę Matki Bożej Fatimskiej i wspólnie odmówiły różaniec. Do chorych na osiedlu Rybitwy i Przewóz udamy się o godz. 9.

5.      Pierwszy piątek miesiąca przypada dokładnie 1 września. Będzie to 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach. Zapraszam na Msze Świętą o godzinie 18. Po Mszy Świętej nabożeństwo ku czci Najświętszej Serca Pana Jezusa.

6.      Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę paniom: Ewie i Halinie Jakubiec, Agnieszce Kuś i panu Franciszkowi Śliwa. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. Za tydzień zapraszamy mieszkańców z ulicy Szparagowej z osiedla Rybitwy.

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 28 VIII – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem
    i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągle aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła (wspomnienie obowiązkowe);
  • 1 IX – bł. Bronisława (1204-1259), dziewica, norbertanka pochodzącą z polskiego rodu Odrowążów (wspomnienie obowiązkowe).

 

 
PDF Drukuj Email

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                    20 sierpnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. W sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.

2. W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

3. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę paniom; Genowefie i Annie Utrata, Rozalii Olsza, Zofii Jelonek, Danucie Paliś i państwu; Magdalenie i Grzegorzowi Grochowskim. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. Za tydzień zapraszam mieszkańców z ul. Pod Wierzbami, z ul. Czeczotta, z ul. Pod Gwiazdami.

4. Bóg zapłać za składane dziś ofiary na prace remontowe. Mamy już pierwszą stacje nowej drogi krzyżowej. Na cmentarzu mamy już doprowadzony prąd. W najbliższym czasie kable zostaną rozprowadzone po cmentarzu. Wykonamy nową bramę wjazdową do wymiany kontenera. A w październiku, zostanie położona kostka. Mamy już zamówione szkło na zabezpieczenie antresoli i chóru w kościele. Jutro spotykam się z naszymi stolarzami, aby rozmawiać o pomalowaniu i konserwacji drzwi wejściowych do kościoła.

 
PDF Drukuj Email

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                  13 sierpnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiaj, 13 sierpnia, przypada 19. niedziela zwykła w roku liturgicznym. Natomiast w najbliższy wtorek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Obchód tej uroczystości rozpoczniemy już w poniedziałek, wieczorną Mszą Świętą wigilijną o godz. 18.

2. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na jutrzejszą i wtorkową liturgię do kościoła przynieśmy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione podczas  Mszy Świętych o godz. 8,10 i 11:30.

3. W najbliższy poniedziałek w liturgii wspominamy też kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941).

4. Wraz z wtorkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła rodzinie państwa młodych.  Za tydzień zapraszamy mieszkańców z ul. Rybitwy od nr 83 do końca.

6. Zwracam się jeszcze raz z prośbą o zgłaszanie się do kancelarii osób, które mają wykupione miejsce na budowę grobowca na cmentarzu parafialnym w celu  dokonania wpisu dysponenta. Ostateczny termin rejestracji do 15 września. Po tym terminie będę uważał, że miejsca są puste i mogą je zagospodarować inne osoby.  Zapraszam również osoby, które są właścicielami nowych grobowców, aby zapoznały się z nową numeracją grobów.

Rozpoczęły się prace związane z przyłączem energetycznym naszego cmentarza. Mamy już położony kabel przy bramie cmentarza. Przed położeniem kostki chcemy prąd rozprowadzić do lamp, które oświetlą nasz cmentarz i do monitoringu.

7. Za tydzień 3 niedziela miesiąca. Składka na prowadzone prace w naszej parafii.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 13

Dzisiaj:

22 Lutego 2018
Czwartek
W Kalendarzu Liturgicznym:
Święto
Katedry
Św. Piotra
Do końca roku zostało 313 dni.

Liturgia na dziś

Aktualny czas

Kalendarz