Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Krakowie Os. Rybitwy-Przewóz

20 stycznia 2019
DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

2. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy  do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.

3. Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o kontakt telefoniczny.

4. W harmonogramie Kolędy w tym tygodniu zaszła jedna zmiana: Kolęda na ul. Półłanki odbędzie się nie w środę, lecz w poniedziałek, 21 stycznia. Ksiądz Proboszcz nawiedzi domy o numerach parzystych, począwszy od ul. Christo Botewa, ks. Diakon – domy o numerach nieparzystych, rozpoczynając od strony cmentarza. Początek Kolędy o godz. 15:00.

5. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków.

6. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę paniom: Franciszce Dobek, Małgorzacie Tomali, Iwonie Leśniak, Marzenie Łysik, Kazimierze Salawie. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. Za tydzień prosimy mieszkańców z ulicy Rącznej z osiedla Rybitwy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    21 I – św. Agnieszka (291-304), dziewica, męczennica, patronuje zaręczonym, ofiarom gwałtu,
•    24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy,
•    25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan,
•    26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.

Dzisiaj:

22 Stycznia 2019
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Wincentego
Pallottiego
Do końca roku zostało 344 dni.

Liturgia na dziś

Aktualny czas